Linoor is a premium Template for Digital Agencies, Start Ups, Small Business and a wide range of other agencies.

info@genclertel.com.tr
+90 850 307 1 444

Makine güvenlik çit sistemleri fabrikalarda, sanayi bölgelerinde ya da küçük işletmelerde makinaların korunması, güvenli alan oluşturmak için kullanılmaktadır. Özellikle kullanılan makinalar insanlar için tehlike arz ediyor ise makinanın çevresi bu güvenli çit sistemi ile çevrilir ve oluşabilecek kazalar için önlem alınmış olunur. Makine güvenlik çit sistemleri genellikle tehlikenin altını çizmek için sarı renge boyanmaktadır. Dikkat çekici ve uyarıcı olan bu sarı renk ile kişiler bu alanda dikkatli olmalar gerektiğini anlarlar. Endüstriyel koruma amaçlı kullanılan bu çitler tel örgü, metal şeklindedir.

Makine Güvenlik Çit Sistemlerinin Kullanılışı

Makine güvenlik çit sistemlerinin üretiminde mutlaka uluslar arası kalite ölçü birimlerine dikkat edilerek bir üretim gerçekleştirilmelidir. Ayrıca üretilen metalin mutlaka paslanmaz olması gerekir ve oksitlenmemelidir de. Bunun için özel PVC kaplamalar kullanılmaktadır. Bu kaplama sayesinde herhangi bir oksitlenme ile karşılaşılmaz ve çitin uzun yıllar boyunca kullanımı gerçekleştirilir. Çitlerin dayanımının yüksek olması çok önemlidir. Tercihe göre farklı çit modelleri kullanılabilmektedir. Panel çit, örgü çit, parmaklık çit gibi istediğiniz çit modelini tercih edebilirsiniz. Makine güvenlik çit sistemleri için aynı zamanda zeminde önemlidir. Mümkünse beton zemin üzerine bu çitler uygulanmalıdır. Zemin de kesinlikle herhangi bir eğimin olmaması gerekir. Düz ve sert beton zemin üzerine makine güvenlik çit sistemleri uygulanır. Bu şekilde makine etrafına koruma alanını oluşturmuş olursunuz.

Ne Kadar Güvenli?

Makine güvenlik çit sistemleri fabrikalarda kullanılan sanayi makinaları için özel olarak üretilmektedir. Özellikle bazı makinalar insan sağlığını tehlikeye atacak şekilde tasarlanmış olduğu için bir koruma alanı içerisinde kullanılması gerekmektedir. Bu koruma alanı da güvenlik çitleri ile oluşturulmaktadır. Güvenlik çiti makinadan belli bir uzaklıkta kurulmalıdır ki makinanın da işleyişini etkilemesin. Makine güvenlik çit sistemleri ile hem makinanın hem de işçilerin güvenliğini sağlamış olursunuz. Bu çitlerin kullanımı sırasında mutlaka uygun standart ölçülerde yapılıp yapılmadığına dikkat etmelisiniz.

Hangi Alanlarda Kullanılır?

Makine güvenlik çit sistemleri genellikle fabrikalar da ve sanayi bölgelerinde çok sık kullanılmaktadır. Makine güvenlik çiti genelde dikkat çekici olsun ve uyarıcı olsun diye sarı renklerde tercih edilmektedir. Bu çitin üzerinde kullanılan boyanın da mutlaka oksitlenmeye sebebiyet vermemesi gerekmektedir. Kullanılan malzemeler paslanmaz çelik olmak zorundadır. Bu şekilde uzun yıllar boyunca makine güvenlik çit sistemleri kullanabilirsiniz. Ayrıca makine güvenlik çit sistemlerinin göz sayısı, aralığı da çok önemlidir. Olabildiğince bu gözlerin sık olması gerekmektedir. Sık olan gözler sayesinde kimse bu parmaklıkların makinalara ulaşamaz ve herhangi bir zarar verme durumu da oluşmaz. Bu şekilde makinaların güvenliği sağlanır.

Makine Güvenlik Çit Sitemleri İçin Zemin Seçimi

Makine güvenlik çit sistemleri için mutlaka sert ve düz bir zemin tercih etmelisiniz. Beton zeminlerin daha çok kullanıldığı fabrikalar da makine güvenlik çiti uygun bir şekilde zemine aktarılabilir. Ayrıca bu çitlerin belli bir mesafede yerleştirilmesi de önemlidir. Hiçbir şekilde makinanın çalışma şeklini etkilememesi gerekmektedir. Makine güvenlik çit sistemleri sayesinde olası iş kazalarını önlemiş olursunuz. Makinaların güvenliği sağlanırken ekonomik bir yöntem seçmek için kalite standartlarından vazgeçmemelisiniz. Aksi taktir de aldığınız önlem işe yaramayacaktır. Kalite standartlarına uygun güvenlik çitleri tercih ederek makinalarınızın güvenliğinden emin olabilirsiniz. Makine güvenlik çit sistemlerinin fiyat aralıkları da sundukları kalite ile doğru orantılı olacaktır. Çok fazla masraf yapmadan iş yerinizde makine güvenliğini sağlamak istiyor iseniz makine güvenlik çit sistemlerini uygun kalite yönetmeliğine göre üretilmiş bir biçimde tercih etmelisiniz.