Linoor is a premium Template for Digital Agencies, Start Ups, Small Business and a wide range of other agencies.

info@genclertel.com.tr
+90 850 307 1 444

Dikenli teller genellikle korumaya ihtiyaç duyulan bölgeler de çok sık kullanılmaktadır. Özellikle askeri alanlarda dikenli tellere sık sık rastlanır. Yüksek koruma gerektiren bu alanlar için kullanılan dikenli teller sarman halde bulunmaktadır. Genelde sınır bölgelerinde dikenli teller kullanılmaktadır. Herhangi bir şekilde insanın ya da hayvanın bir bölgeden diğerine geçişini önlemeyi sağlar. Kablolar gibi sarılı bir şekilde üretilen dikenli tellerin yalıtkan özelliği yoktur. Tamamen metalden üretilmişlerdir. Paslanmaz çelik kullanılarak üretildiği için uzun yıllar oyunca kullanımını sağlayabilirsiniz. Ayrıca oksitlenme gibi bir durumla da karşı karşıya kalmazsınız.
Dikenli teller bir çift birbirine sarılı tel üzerinde belli aralılarla dikenlerin yerleştirilmesi ile oluşur. Dikenli tel kullanarak alanlarınızı özelleştirebilirsiniz. Fakat bu teller insana ve hayvanlara zarar vereceği için şehir içlerinde kullanılması pek tavsiye edilmez. Sanayi ve askeri bölgelerde kullanımı çok daha yaygındır. Özellikle köyler de tarlaların korunması ve sınırların belirlenmesi için dikenli tel kullanımı vardır. Ormanlarda, bahçelerde de dikenli teller kullanılmaktadır. Özellikle yırtıcı hayvanların olduğu bölgeler de dikenli teller kullanılmaktadır. Dikenli tellerin dış kısmı PVC malzeme ile kaplıdır. Bu şekilde dikenli tellerin mukavvesti arttırılır ve çok uzun seneler boyunca kullanmanız sağlanır. Dikenli tel kullanımını olabildiğince insanlara ve hayvanlara zarar vermeyecek bölgeler de kullanmaya dikkat etmelisiniz. Özellikle şehir içlerinde çit kullanımına ağırlık verilmelidir. Dikenli tel kullanımı şehir dışlarında çok daha güvenli olacaktır.

Jiletli Teller

Teller genellikle bir bölgenin güvenliği ve sınırlarının belirlenmesi için kullanılmaktadır. Özellikle askeri alanlarda ve sınır bölgelerinde teller tercih edilir. Yüksek koruma gerektiren bu alanlar için kullanılan teller sarman halde bulunmaktadır. Genelde sınır bölgelerinde dikenli teller, jiletli teller kullanılmaktadır. Herhangi bir şekilde insanın ya da hayvanın bir bölgeden diğerine geçişini önlemeyi sağlar. Jiletli teller korumayı sağlasa da oldukça tehlikelidir. Özellikle büyük yaralanmalara hatta ölümlere bile sebep olabilmektedir. Bu yüzden şehir içlerinde bu tarz jiletli tel kullanımı uygun değildir. Şehir dışlarında kullanımı çok daha güvenli olacaktır.
Jiletli teller genelde ormanlarda ve tarlalarda çok sık kullanılmaktadır. Tarlalara yabani hayvanların girmesi ve besinleri yemelerini önlemek için jiletli tel ve dikenli teller çok sık kullanılmaktadır. Bu teller sarman halinde birbirine geçmiş jiletlerden oluşur. Bu jiletler oldukça keskindir ve dokunduğunuzda da yaralanabilirsiniz. Jiletli tellerin ucunda bulunan bu bıçaklar bulunduğunuz bölgenin içerisine yabancı girmesini tamamen engeller. Herhangi bir şekilde bu teller metal makas ile kesinlikle kesilemez. Aynı zamanda kişiler bu tellere tırmanamazlar. Herhangi bir şekilde bu tellere zarar vermeniz imkansızdır. Bu yüzden bu teller askeri bölgelerde ve yüksek koruma gerektiren yerlerde çok sık kullanılmaktadır. Bunun dışında herhangi bir şekilde şehir içlerinde ve özel mülklerde kullanılması oldukça tehlikelidir. Bu şekilde komşularınıza ve hayvanlara zarar verebilirsiniz. Bunun yerine çit kullanmayı tercih etmelisiniz.